Za nami Choinka w Bibliotece!

W środę 16 grudnia odbyło się świąteczne spotkanie dla dzieci pod hasłem „Choinka w Bibliotece”. Zajęcia odbyły się w Filii nr 3 MBP przy ulicy Wyszyńskiego 7.

Uczestnicy spotkania pracowali w grupach wymieniając się między czterema stanowiskami, przy których wykonywali różne zajęcia. Było stanowisko związane z szyciem, enkaustyką oraz dwa stanowiska z zajęciami plastycznymi. Dzieci wykonały wspaniałe bałwany ze skarpet, kalendarze na 2016 r., zakładki świąteczne, okładki na książkę lub kalendarz, czy zimowe drzewko. Przy stole z enkaustyką powstały piękne postacie ze stajenki betlejemskiej, które dzieci umieszczały w dużej narysowanej szopce. Poznaliśmy także kilka sposobów składania serwetek na świąteczny stół.

W przerwie między kolejnymi pracami dzieci wysłuchały książek o tematyce świątecznej, m.in. przygody o poszukiwaniu choinki z książki pt.: Pan Brumm obchodzi Boże Narodzenie.

Spotkanie „Choinka w Bibliotece” odbyło się w ramach:

Projekt „Książki pomagają, czyli bajkoterapia w Zielonce” realizowany przez grupę nieformalną „Animuję, bo lubię!” Sympatycy działań animacyjnych MBP w Zielonce dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i LGD „Równiny Wołomińskiej”.

przy ulicy Długiej 18 bl.14

poniedziałek,wtorek, czwartek, piątek