Kolejna Noc w Bibliotece z przytulną książką 'Szarką’

Ze względu na duże zainteresowanie spotkaniami Noc w Bibliotece w piątek 6 listopada odbyła się kolejne spotkanie pod hasłem: Przytulna książka. Zajęcia odbyły się w ramach akcji „Czytam sobie w bibliotece” oraz projektu „Książki pomagają, czyli bajkoterapia w Zielonce”.

Podobnie jak na wcześniejszym wieczornym spotkaniu uczestnicy wysłuchali książki z serii Czytam sobie wydawnictwa EGMONT pt.: Szarka, wykonali piękne polarowe pacynki – wilki, a następnie przygotowali własne krótkie przedstawienie teatralne, w którym głównym bohaterem był właśnie wilk. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o wilkach oraz przypomniały sobie bajkowe wilki. Na koniec spotkania krok po kroku, kreska po kresce nauczyliśmy się rysować wilka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Noc w bibliotece pod hasłem „Przytulna książka” odbyła się w ramach:

1 – „Czytam sobie w bibliotece” – jest to pomysł na promocję czytelnictwa,  skierowany do najmłodszych czytelników – dzieci w wieku 5-8 lat.  Organizatorom akcji zależy na dotarciu do bibliotek szkolnych i publicznych z konkretnymi narzędziami, które nie tylko zachęcą dzieci do nauki samodzielnego czytania, ale także pomogą bibliotekom zbudować własny program działań animacyjnych wokół literatury!

2 – Projektu „Książki pomagają, czyli bajkoterapia w Zielonce” realizowanego przez grupę nieformalną „Animuję, bo lubię!” Sympatycy działań animacyjnych MBP w Zielonce dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i LGD „Równiny Wołomińskiej”.

przy ulicy Długiej 18 bl.14

poniedziałek,wtorek, czwartek, piątek