Film na Dzień Dziecka!

Biblioteka zaprasza 2 czerwca (sobota) o 11:00 na projekcję filmu Sekret Eleonory z okazji Dnia Dziecka 🙂

Sekret Eleonory to animowana podróż do magicznego i bajkowego świata, w którym czytanie jest umiejętnością na wagę złota. Okazuje się bowiem, że tylko dzięki niej ożywają postaci znane każdemu młodemu czytelnikowi. Rodzina małego Nathaniela dostaje w spadku po cioci Eleonorze dom wraz z bogatą biblioteką. Problemy finansowe rodziców chłopca sprawiają, że bezcenne książki, a w tym pierwsze wydania bajek Perraulta i baśni braci Grimm, mają zostać sprzedane. W chwili kiedy Nathaniel odkrywa, że biblioteka cioci Eleonory ma niezwykłą moc, zaczyna szukać sposobu, by ocalić książki oraz ich bohaterów dla kolejnych pokoleń. Pomagają mu w tym m.in. Alicja z Krainy Czarów, Piotruś Pan oraz Pinokio. Czy uda mu się przejąć rolę Wielkiego Czytelnika po cioci Eleonorze i pomóc ulubionym postaciom?

Doskonała animacja oraz niezwykła tematyka sprawiają, że film przeznaczony jest nie tylko dla dzieci. Poruszany w nim problem czytania książek oraz klasycznego zwycięstwa dobra nad złem połączony z najznakomitszymi bajkowymi postaciami powodują, że Sekret Eleonory to wyjątkowa zabawa, a jednocześnie nauka dla najmłodszych.

Sekret Eleonory (Kerity, la maison des contes), Francja/Włochy, 2009, reż. Dominique Monfery, dystrybucja w Polsce Gutek Film, premiera 25 listopada 2011r.

Oficjalna strona filmu: http://malygutek.pl/sekret-eleonory/zwiastun_nojs.html

Projekcji filmu towarzyszy nieobowiązkowy konkurs, o którym dowiecie się więcej w bibliotece lub czytając regulamin pod adresem: https://www.ceo.org.pl/sites/default/files/news-files/regulamin_konkurs_dzieciaki_rysuja_bohaterow.pdf

Serdecznie zapraszam,

Iwona Orzechowska