Bezpieczny internet w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonce prowadzi działania edukacyjne na rzecz bezpiecznego używania Internetu przez dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Użytkownicy Biblioteki mają możliwość skorzystania z platformy e-learningowej zawierającej multimedialne pakiety edukacyjne, dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Są to:

3…2…1 Internet – kurs przeznaczony dla uczniów klas IV-VI, wykorzystujący kreskówki i inne formy edukacji przez zabawę(morał płynący z każdego odcinka prezentowany jest przez kierowcę rajdowego Krzysztofa Hołowczyca),
W sieci – kurs przeznaczony dla uczniów gimnazjum i liceum, przedstawiający zagadnienia bezpieczeństwa w Internecie w konwencji talk-show (w roli prowadzącej program występuje piosenkarka Ewa Farna),
Dziecko w Sieci – kurs przeznaczony dla nauczycieli i osób pracujących z dziećmi.
Kursy e-learningowe prezentują takie zagadnienia, jak:

cyberprzemoc – jak uniknąć nękania lub szantażowania przy użyciu Internetu,
kontakty online – jak bezpiecznie zawierać znajomości w Internecie,
ochrona prywatności – o możliwych konsekwencjach umieszczania w Internecie zbyt wielu informacji na swój temat,
poszanowanie własności intelektualnej,
uzależnienie od Internetu.
Aby zarejestrować się na platformie e-learningowej należy:
1) Wejść na www.fdn.pl/kursy/biblioteki
2) Kliknąć w przycisk „rejestracja ucznia”
3) Wypełnić formularz rejestracyjny, podając między innymi kod aktywacyjny otrzymany od bibliotekarza (po kod aktywacyjny zapraszamy do Biblioteki – kod jest dostępny w Bibliotece głównej i w każdej z naszych filii)
4) Po zakończeniu rejestracji, logując się przy użyciu właściwego loginu i hasła, użytkownicy biblioteki mogą korzystać z przygotowanych dla nich kursów: 3…2…1…Internet, W Sieci oraz Dziecko w Sieci
5) Po ukończeniu kursu użytkownik otrzymuje certyfikat i jest traktowany jako uczestnik kampanii Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu.

Uwaga! Nagrody! Po ukończeniu kursu użytkownik platformy może przygotować multimedialną relację na temat kursu i przynieść ją do Biblioteki. Biblioteka wyśle taką relację do organizatorów akcji, którzy w drodze konkursu wybiorą pięć najciekawszych relacji z całej Polski. Nagrodzeni otrzymają urządzenia tBook-7200 (czytniki elektronicznych książek z funkcją odtwarzacza multimedialnego z radiem i grami oraz przeglądarką plików graficznych).

WIĘCEJ O AKCJI CZYTAJ NA http://www.fdn.pl/kursy/biblioteki
ZAPRASZAMY!