Katalog zbiorów bibliotecznych w nowej odsłonie

Katalog internetowy zbiorów bibliotecznych został uruchomiony w 2014 roku. Początkowo ograniczał się tylko do możliwości przeglądania zasobów biblioteki. Stopniowo zostały dodawane nowe funkcje ułatwiające korzystanie z katalogu. Do tej pory oprócz przeglądania i sprawdzenia dostępności, można było rezerwować, zamawiać pozycje oraz prolongować termin zwrotu po zalogowaniu na indywidualne konto.

W nowej odsłonie katalogu online zmieniono szatę graficzną oraz poszerzono dotychczasowe funkcje , dzięki czemu stał się bardziej przyjazny i przystępny. Dostępne są schowki czytelnika, gdzie można dodawać dowolną ilość tytułów. Widoczna jest również historia wypożyczonych pozycji, a nawet historia rezerwacji. Czytelnik może spersonalizować swoje konto poprzez ustawienie swojego podpisu oraz awatara. Korzystanie z funkcji wyboru awatara i dodawania komentarzy umożliwia zwiększenie liczby pozycji do rezerwacji.