Kolejne warsztaty z enkaustyki :) Zapraszamy!

Listopadowe warsztaty z enkaustyki zyskały dużą popularność, dlatego zapraszamy na kolejne ! 🙂

Na spotkanie zapraszamy już w najbliższy piątek 1 grudnia w godz.: 17:00 – 18:00 do Biblioteki przy ulicy Długiej 18/14.

>>PLAKAT<<

Warsztaty dla dzieci od lat 7 i dorosłych

UWAGA! Obowiązują ZAPISY – osobiście w Bibliotece lub telefonicznie pod nr (22) 781-03-58. Liczba miejsc jest ograniczona!

Zapraszamy!

Enkaustyka to technika malarska znana już w starożytności. Polegała na stosowaniu jako spoiwa wosku pszczelego i nakładaniu farb na gorąco. Stosowana była w malarstwie tablicowym (głównie portretowym), rzadziej ściennym.

We współczesnym wydaniu enkaustyka to malowanie woskiem – kredkami woskowymi za pomocą specjalnego żelazka. Z założenia ta forma malowania nie wymaga zdolności plastycznych. Opiera się głownie na technice nanoszenia kolorów, daje fantastyczne możliwości.