Jesienne warsztaty z enkaustyki – fotorelacja :)

Choć za oknem pogoda mało przyjazna, podczas listopadowych warsztatów z enkaustyki, w bibliotece zagościła prawdziwa „złota polska jesień” ! 🙂

We wtorkowe popołudnie 7 listopada, w bibliotece na Długiej 18/14 odbyło się spotkanie dla dzieci i dorosłych, pod hasłem „Malownicza jesień z enkaustyką”. Spotkanie miało charakter warsztatów plastycznych, podczas których uczestnicy poznali podstawy techniki malarskiej zwaną enkaustyką. Polega ona na malowaniu kredkami woskowymi przy użyciu specjalnych żelazek. Malowanie odbywa się poprzez nakładanie kolorów i przy odrobinie wyobraźni daje fantastyczne możliwości!

Uczestnicy zajęć namalowali piękne jesienne krajobrazy, wykonali jesienne drzewa, liście i inne wybrane przez siebie kształty.