Malownicza jesień z enkaustyką!

Zapraszamy na jesienne  warsztaty z enkaustyki!

Na spotkanie zapraszamy we wtorek  7 listopada w godz.: 17:00 – 18:00 do Biblioteki przy ulicy Długiej 18/14. Na spotkaniu nie zabraknie również książki oraz innych jesiennych zajęć plastycznych.

>>PLAKAT<<

Warsztaty dla dzieci od lat 7 i dorosłych

UWAGA! Obowiązują ZAPISY – osobiście w Bibliotece lub telefonicznie pod nr (22) 781-03-58. Liczba miejsc jest ograniczona!

Zapraszamy!

Enkaustyka to technika malarska znana już w starożytności. Polegała na stosowaniu jako spoiwa wosku pszczelego i nakładaniu farb na gorąco. Stosowana była w malarstwie tablicowym (głównie portretowym), rzadziej ściennym.

We współczesnym wydaniu enkaustyka to malowanie woskiem – kredkami woskowymi za pomocą specjalnego żelazka. Z założenia ta forma malowania nie wymaga zdolności plastycznych. Opiera się głownie na technice nanoszenia kolorów, daje fantastyczne możliwości.