Wyzwanie czytelnicze „Przeczytam tyle książek, ile mam wzrostu!” – mamy czytelniczych rekordzistów!

Szkoła Podstawowa nr 1   oraz Miejska Biblioteka Publiczna 10 października ubiegłego roku, w ramach popularyzacji czytelnictwa i promowania go jako wartościowej w naszych czasach formy spędzania wolnego czasu, zaproponowały uczniom zielonkowskich szkół podstawowych niezwykłe wyzwanie czytelnicze-„Przeczytam tyle książek, ile mam wzrostu!”.

Jego realizacji podjęło się wielu uczniów, którzy przez dziewięć miesięcy, dopingowani przez rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy wytrwale czytali książki, mierzyli grubość ich grzbietów i zapisywali w zeszytach wyzwania. 9 czerwca nadeszła chwila prawdy- wyzwanie czytelnicze „Przeczytam tyle książek, ile mam wzrostu” zakończyło się sukcesem!

Rekordzistami w zostali:

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1:

1. Bagińska Emilka kl.6C
  2. Barzenc Adrian kl. 4B
  3. Dawidczyk Maja kl. 0B
  4. Dudzik Magdalena kl. 1A
  5. Grula Norbert kl. 3B
  6. Kruszewski Jan kl. 1B
  7. Małecki Dominik kl. 3C
  8. Pergół Mateusz kl. 2A
  9. Piecek Alicja kl.0A
  10. Podgórska Tamara kl. 1A
  11. Pyłka Klara Arletta kl. 2C
  12. Pyłka Marika kl. 4B
  13. Skrodzka Maja kl. 4B

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 :

1. Puścion Paweł kl. 2A
  2. Walenda Marianna kl. 3C

Wręczenie nagród odbędzie się 23 czerwca podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017

Gratulujemy naszym zwycięzcom motywacji i zacięcia czytelniczego !!!

Wyzwanie czytelnicze „Przeczytam tyle książek, ile mam wzrostu!” honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Zielonka.