Noc Bibliotek w Zielonce!

Zapraszamy na III Ogólnopolską Noc Bibliotek!

Ogólnopolska Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 3 czerwca pod hasłem Czytanie poruszaMy również włączamy się w akcję!   Zapraszamy do naszej Biblioteki przy ul. Długiej 18/14 w godz.: 18:00 – 22:00.

W programie: projekcja filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra” , zajęcia plastyczne, zabawy i czytanie. W tym dniu zapraszamy również do wypożyczania i zwrotów książek.

>>PLAKAT<<

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami.  Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni.

W pierwszej edycji akcji wzięło udział ponad 600 bibliotek, a w ubiegłorocznej już ponad 1000! Biblioteki w całej Polsce odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy ludzi.