Czytamy podczas akcji „Zima w mieście”

W ramach akcji Zima w mieście podczas ferii zimowych w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce trwały zajęcia dla dzieci. Tegoroczne zajęcia przebiegały pod hasłem W krainie odkryć i wynalazków.  Biblioteka również włączyła się w akcję i raz w tygodniu o godz.: 11:00 odbywało się czytanie książek.

We wtorek 14 lutego uczestnicy zajęć dowiedzieli się kilku ciekawostek na temat różnych stron świata, z książki pt.: Znam taki kraj, którego ty nie znasz… Pani bibliotekarka zaprezentowała również pięknie ilustrowaną pozycję, opowiadającą historię niezwykłego podróżnika – Marka Kamińskiego.

Na następnym spotkaniu dzieci bliżej poznały postać Marii Skłodowskiej- Curie. Wysłuchały kilku najważniejszych informacji z życia noblistki oraz dowiedziały się, że po przeczytaniu książki „Jak zdobyć Nagrodę Nobla?” każdy może się postarać o taką nagrodę 🙂