Lato w mieście i czytanie z Biblioteką

W Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce w okresie wakacyjnym trwają zajęcia animacyjne dla dzieci w ramach akcji Lato w mieście. Tegoroczne wakacje odbywają się pod hasłem Świat radości w OKiS.

W każdy wakacyjny wtorek ok godz.: 11:00 uczestników zajęć w OKiS odwiedza jedna z pań bibliotekarek i czyta fragment wybranej książki związanej z bieżącym tematem warsztatów.

Na pierwszym spotkaniu (28 czerwca) dzieci wysłuchały książki Cudaki Opaki, opowiadającej o przygodach bardzo nietypowej, ale uroczej rodzinki  oraz poznały wyjątkowo pomysłową czarownicę  z książki Czarownica      i kot. We wtorek (5 lipca) pani Agnieszka przeczytała zabawną historię słonia i świnki pt.: Złamałem trąbę! oraz jedną z przygód niesfornej dziewczynki z serii książek Penny z piekła rodem. Na kolejnym spotkaniu z książką, dzieci miały okazję poznać Matyldę, która w książce Moja zabawna rodzinka przedstawia swoją „zwariowaną” rodzinę oraz opowiada o swoich przygodach.