II Noc Bibliotek w Zielonce!

Zapraszamy na II Ogólnopolską Noc Bibliotek!

Ogólnopolska Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 4 czerwca! My również włączamy się w akcję!  Zapraszamy do naszej Biblioteki przy ul. Długiej 18/14 w godz.: 16:00 – 22:00.

W programie: projekcja filmu dla dzieci, zajęcia plastyczne, zabawy, szycie poduszek i czytanie. W tym dniu zapraszamy również do wypożyczania i zwrotów książek.

<<PLAKAT>>

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury. Miejsca z bogatą ofertą kulturalną, z których zasobów warto korzystać. Organizatorami akcji są: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) oraz Instytut Książki.

Tegoroczne hasło akcji to Wolno czytać! Wolno, bo czytanie powinno być naszym wyborem. Nas, wolnych ludzi, którzy czytają, co chcą, co lubią, co im się podoba, co ich porusza, co im się przyda, co ich wzbogaca. Wolno, bo dobra literatura uświadamia nam naszą wolność jako ludzi i nasze prawo wyboru sposobu życia, wartości i obecności w życiu publicznym. Wolno także dosłownie – uważnie, smakując słowa i zdania, namyślając się nad sensem tego, co czytamy, bez pośpiechu, w którym normalnie konsumujemy teksty i dni naszego życia.

Zapraszamy!