„Czytam w podróży Herberta!”

Nasza Biblioteka włączyła się w akcje społeczną „Czytam w podróży…Herberta”!

W ramach akcji 6 kwietnia w bibliotece będą rozdawane zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta.

To już czwarta edycja ogólnopolskiej akcji społecznej „Czytam w podróży…Herberta”.

Wolontariuszy w całej Polsce spotkać będzie można w środkach transportu miejskiego, na przystankach autobusowych i tramwajowych, w okolicach stacji Centrum warszawskiego metra oraz dworcach PKP i PKS. Tego dnia zakładki dystrybuowane będą również w prawie 700 bibliotekach, a także w ponad 300 oddziałach Alior Banku.

„Czytam w podróży” to wspólny projekt Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół, którego celem jest upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta, jak również szeroka popularyzacja czytelnictwa.Partnerami akcji „Czytam w podróży”, realizowanej w ramach kampanii społecznej „Pan Cogito”, są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza, partnerem strategicznym zaś Alior Bank. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pełna lista miejsc, w których odbywa się akcja: WWW

Wybrane utwory Zbigniewa Herberta do czytania w podróży: WWW