Enakustyka powraca !

Z przyjemnością informujemy, że odbędą się u nas kolejne warsztaty z enkaustyki !

Enkaustyka cieszy się dużą popularnością, dlatego postanowiliśmy zorganizować kolejne spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Na warsztaty zapraszamy wszystkich chętnych (dzieci, młodzież, osoby dorosłe) do biblioteki na Długiej,  we wtorek 22 marca w godz.: 17:30 – 18:00 i 18:00 – 18:30

Zajęcia będą odbywać się w dwóch grupach:

I Grupa: w godz.: 17:30 – 18:00

II Grupa: w godz.: 18:00 – 18:30

Na zajęcia obowiązują zapisy!

Zapisy przyjmujemy na miejscu w Bibliotece przy ul. Długiej 18/14 lub pod nr tel.: (22 ) 781-03-58

<<PLAKAT>>

Zapraszamy !

Enkaustyka to technika malarska znana już w starożytności. Polegała na stosowaniu jako spoiwa wosku pszczelego i nakładaniu farb na gorąco. Stosowana była w malarstwie tablicowym (głównie portretowym), rzadziej ściennym.

We współczesnym wydaniu enkaustyka to malowanie woskiem – kredkami woskowymi za pomocą specjalnego żelazka. Z założenia ta forma malowania nie wymaga zdolności plastycznych. Opiera się głownie na technice nanoszenia kolorów, daje fantastyczne możliwości.