Joanna Rudniańska i Noc w Bibliotece!

W piątek 19 lutego w Bibliotece na Długiej odbyło się cykliczne spotkanie dla dzieci pod hasłem Noc w bibliotece. Było to wyjątkowe spotkanie, ponieważ gościliśmy Panią Joannę Rudniańską – autorkę książek dla dzieci i młodzieży oraz dziennikarkęPanią Monikę Gniewaszewską.

Tematem piątkowej Nocy była historia, wojna i wspomnienia, dlatego każdy z uczestników przyniósł ważną dla siebie pamiątkę rodzinną, o której opowiedział na początku zajęć.

Następnie dzieci wysłuchały książki Pani Joanny Rudniańskiej pt. „XY”, którą przeczytała Pani Monika Gniewaszewska. Dzieci otrzymały w prezencie od naszych gości egzemplarz książki „Mój tata z obcej planety” z autografem autorki.

W kolejnej części spotkania dzieci wykonały dwie prace literacko – plastyczne związane z bohaterami książki „XY”. Powstały piękne pacynki: Hania H i Hania Y oraz  pomysłowe ciągi dalsze historii „XY”, które dzieci przedstawiły wykorzystując teatrzyk kamishibai.

Dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony czas 🙂

Dziękujemy naszym gościom za przybycie i wspaniałą atmosferę spotkania!

Spotkanie z Joanną Rudniańską odbyło się w ramach projektu „Z dziejów jednego miejsca” realizowanego przez Fundację Zmiana.