Zima w mieście i czytanie z Biblioteką

W ramach akcji Zima w mieście podczas ferii zimowych w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce trwały zajęcia dla dzieci. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem Bajkowi detektywi. We wtorki i czwartki około godz. 11:00 odbywało się czytanie książek o tematyce detektywistycznej – czytały Panie bibliotekarki z MBP w Zielonce.

Podczas spotkań z panią bibliotekarką uczestnicy „Zimy w mieście”  mieli okazję poznać kilku książkowych bohaterów – detektywów. We wtorek 2 lutego grupa dzieci wysłuchała dwóch opowiadań o psach detektywach – Fiord i zagubiony naszyjnik oraz Tytus – superpies. Na następnym spotkaniu z książką dzieci poznały dwie dziewczynki z książki Tajemnice Zatoki Delfinów, które dzięki swojej dociekliwości rozwiążą każdą zagadkę! 🙂 Podczas trzeciego spotkania zaprezentowałyśmy dzieciom książkę z serii 4 1/2 przyjaciela (o przygodach grupy przyjaciół detektywów) oraz przeczytałyśmy fragment opowiadania Na tropie szafirowej broszki z serii przygód Tomuś Orkiszek i partnerzy. W ostatni czwartek ferii, z okazji zbliżających się Walentynek, uczestnicy zajęć w OKiS wysłuchali kilku rozdziałów z przygód Lassego i Mai z książki Tajemnica miłości.

Dziękujemy dzieciom  za wspólnie spędzony czas! 🙂

Dziękujemy także Dyrektorowi i Pracownikom Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce za zaproszenie nas do akcji „Zima w mieście”.