Enkaustyka na ferie

Przypominamy że już we wtorek 2 lutego odbędą się pierwsze warsztaty z enkaustyki w ramach ferii zimowych.

Spotkanie odbędzie w bibliotece przy ulicy Długiej 18/14 w godz.: 17:00 – 18:00, a na kolejne zapraszamy również we wtorek – 9 lutego  w tych samych godzinach.

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i osób dorosłych.

Zachęcamy do udziału!

> PLAKAT <

UWAGA! Obowiązują ZAPISY – osobiście w Bibliotece lub telefonicznie pod nr (22) 781-03-58.

Liczba miejsc jest ograniczona!

Enkaustyka to technika malarska znana już w starożytności. Polegała na stosowaniu jako spoiwa wosku pszczelego i nakładaniu farb na gorąco. Stosowana była w malarstwie tablicowym (głównie portretowym), rzadziej ściennym.

We współczesnym wydaniu enkaustyka to malowanie woskiem – kredkami woskowymi za pomocą specjalnego żelazka. Z założenia ta forma malowania nie wymaga zdolności plastycznych. Opiera się głownie na technice nanoszenia kolorów, daje fantastyczne możliwości.