Enkaustyka 10 i 17 listopada!

Zapraszamy na kolejne – ostatnie  jesienne warsztaty z enkaustyki!

Warsztaty odbędą się we wtorek 10 oraz 17 listopada w godz.: 17:00 – 18:00 w Bibliotece przy ul. Długiej 18/14. Zachęcamy do udziału dzieci i dorosłych.

UWAGA! Obowiązują ZAPISY – osobiście w Bibliotece lub telefonicznie pod nr (22) 781-03-58. Liczba miejsc jest ograniczona!

Zapraszamy!

> Plakat <

Enkaustyka to technika malarska znana już w starożytności. Polegała na stosowaniu jako spoiwa wosku pszczelego i nakładaniu farb na gorąco. Stosowana była w malarstwie tablicowym (głównie portretowym), rzadziej ściennym.

We współczesnym wydaniu enkaustyka to malowanie woskiem – kredkami woskowymi za pomocą specjalnego żelazka. Z założenia ta forma malowania nie wymaga zdolności plastycznych. Opiera się głownie na technice nanoszenia kolorów, daje fantastyczne możliwości.

Warsztaty „Enkaustyka” odbywają się w ramach:

Projekt „Książki pomagają, czyli bajkoterapia w Zielonce” realizowanego przez grupę nieformalną „Animuję, bo lubię!” Sympatycy działań animacyjnych MBP w Zielonce dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i LGD „Równiny Wołomińskiej”.