Noc w Bibliotece z przytulną książką ‚Szarką’

W piątek 23 października odbyła się Noc w Bibliotece pod hasłem Przytulna książka.  Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Czytam sobie w bibliotece” oraz projektu „Książki pomagają, czyli bajkoterapia w Zielonce”.

Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali książki z serii Czytam sobie wydawnictwa EGMONT pt.: Szarka, wykonali polarową pacynkę – wilka, a następnie przygotowali własne krótkie przedstawienie teatralne, w którym głównym bohaterem był wilk. Dzieci oglądając prezentację multimedialną poznały podstawowe informacje na temat tych drapieżników i przypomniały sobie bajkowe wilki. Na koniec spotkania dzieci miały zadanie dopasować ślady do odpowiednich zwierząt, a następnie krok po kroku, kreska po kresce – dodając kolejne elementy – nauczyliśmy się rysować wilka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Noc w bibliotece pod hasłem „Przytulna książka” odbyła się w ramach:

1 – „Czytam sobie w bibliotece” – jest to pomysł na promocję czytelnictwa,  skierowany do najmłodszych czytelników – dzieci w wieku 5-8 lat.  Organizatorom akcji zależy na dotarciu do bibliotek szkolnych i publicznych z konkretnymi narzędziami, które nie tylko zachęcą dzieci do nauki samodzielnego czytania, ale także pomogą bibliotekom zbudować własny program działań animacyjnych wokół literatury!

2 – Projektu „Książki pomagają, czyli bajkoterapia w Zielonce” realizowanego przez grupę nieformalną „Animuję, bo lubię!” Sympatycy działań animacyjnych MBP w Zielonce dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i LGD „Równiny Wołomińskiej”.