Bajkowo z serią książek Czytam sobie

W środę 14 października w Filii nr 3 odbyło się spotkanie dla najmłodszych pod hasłem „Bajkowo w Bibliotece”.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu Czytam sobie w bibliotece pod hasłem Przyjaciele planety Ziemia. Dzieci wykonały wspaniałe statki kosmiczne, ufoludki z tubek po papierze i krepiny, oraz kolorowankę. Wysłuchały również książeczki z serii Czytam sobie wydawnictwa EGMONT pt.: Maja i ufoludek. Na koniec spotkania każdy z uczestników otrzymał dyplom Czytam sobie w bibliotece.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Bajkowo w Bibliotece już 4 listopada w Filii nr 3!

> Plakat! <

„Czytam sobie w bibliotece” to pomysł na promocję czytelnictwa,  skierowany do najmłodszych czytelników – dzieci w wieku 5-8 lat.  Organizatorom akcji zależy na dotarciu do bibliotek szkolnych i publicznych z konkretnymi narzędziami, które nie tylko zachęcą dzieci do nauki samodzielnego czytania, ale także pomogą bibliotekom zbudować własny program działań animacyjnych wokół literatury!

Więcej o akcji „Czytam sobie w bibliotece” można poczytać >tutaj< i >tutaj<