Enkaustyka na jesień!

Zapraszamy na jesienne  warsztaty z enkaustyki!

Na spotkania zapraszamy we wtorki 13 i 20 października oraz 10 i 17 listopada w godz.: 17:00 – 18:00 do Biblioteki przy ulicy Długiej 18/14.

Zachęcamy do uczestnictwa zarówno dzieci jak i dorosłych!

UWAGA! Obowiązują ZAPISY – osobiście w Bibliotece lub telefonicznie pod nr (22) 781-03-58. Liczba miejsc jest ograniczona!

Zapraszamy!

> Plakat <

Enkaustyka to technika malarska znana już w starożytności. Polegała na stosowaniu jako spoiwa wosku pszczelego i nakładaniu farb na gorąco. Stosowana była w malarstwie tablicowym (głównie portretowym), rzadziej ściennym.

We współczesnym wydaniu enkaustyka to malowanie woskiem – kredkami woskowymi za pomocą specjalnego żelazka. Z założenia ta forma malowania nie wymaga zdolności plastycznych. Opiera się głownie na technice nanoszenia kolorów, daje fantastyczne możliwości.

Warsztaty „Enkaustyka” odbywają się w ramach:

Projekt „Książki pomagają, czyli bajkoterapia w Zielonce” realizowany przez grupę nieformalną „Animuję, bo lubię!” Sympatycy działań animacyjnych MBP w Zielonce dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i LGD „Równiny Wołomińskiej”.