‚Czytam sobie’ w nocy w bibliotece

W piątek 25 września odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Noc w bibliotece pod hasłem W bibliotece nie musi być cicho, w ramach projektu Czytam sobie w bibliotece.

Podczas zajęć przeczytaliśmy książkę wydawnictwa EGMONT pt.: Człowiek z czerwoną chorągiewką, a następne wykonaliśmy kilka zabaw i prac plastycznych.

Wspólnie z uczestnikami spotkania nagraliśmy słuchowisko na podstawie fragmentu  książeczki Człowiek z czerwoną chorągiewką. Trzeba przyznać, że początki były trudne, ale w efekcie wszyscy poradzili sobie świetnie bawiąc się przy tym wspaniale. Słuchowisko – jak na debiut – wyszło bardzo dobrze. Dzieci wykonały również własną czerwoną chorągiewkę i auto swoich marzeń 🙂

Na koniec spotkania każdy z uczestników otrzymał teczkę Czytam sobie w bibliotece, a w niej dyplom, kolorowanki, zakładki do książek, zawieszki na klamkę i naklejki.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

„Czytam sobie w bibliotece” to pomysł na promocję czytelnictwa,  skierowany do najmłodszych czytelników – dzieci w wieku 5-8 lat.  Organizatorom akcji zależy na dotarciu do bibliotek szkolnych i publicznych z konkretnymi narzędziami, które nie tylko zachęcą dzieci do nauki samodzielnego czytania, ale także pomogą bibliotekom zbudować własny program działań animacyjnych wokół literatury!

Więcej o akcji „Czytam sobie w bibliotece” można poczytać >tutaj< i >tutaj<