Biblioteka na Dniach Zielonki

W miniony weekend 12-13 września odbyły się coroczne obchody Dni Zielonki. Mnóstwo atrakcji czekało na mieszkańców nie tylko na terenie Ośrodka Kultury i Sportu, ale również na Gliniankach oraz w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2.

W niedzielę 13 września podczas pikniku rodzinnego na terenie OKiS swoje stoisko miała również nasza instytucja pod hasłem „Biblioteka na kocyku”. Można było oglądać i czytać książki, zapisać się do Biblioteki oraz wykonać fantastyczne zakładki do książki!

Ponadto można było wziąć udział w konkursie „Skąd ten cytat?” (konkurs polegał na odgadnięciu autora lub tytułu książki, z której pochodzi dany cytat) i wygrać wspaniałe książki. W konkursie brały udział zarówno dzieci jak i osoby dorosłe, a wszyscy przy odgadywaniu „cytatów” bawili się świetnie 🙂

Dziękujemy za wspólną literacką zabawę, a tym, którzy wygrali książki życzymy wspaniałej lektury!

Konkurs „Skąd ten cytat?” honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Zielonka.

Konkurs „Skąd ten cytat” finansowany jest z projektu „Książki pomagają, czyli bajkoterapia w Zielonce” realizowanego przez grupę nieformalną „Animuję, bo lubię!” Sympatycy działań animacyjnych MBP w Zielonce dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i LGD „Równiny Wołomińskiej”.