Dzień Dziecka z Biblioteką na kocyku :)

W niedzielę 31 maja odbył się coroczny rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce. Dzieci wraz z rodzicami mogły spędzić czas bawiąc się i korzystając z przygotowanych atrakcji.

Podczas pikniku na terenie OKiS swoje stoisko miała również nasza placówka pod hasłem Biblioteka na kocyku”. Można było oglądać i czytać książki, zapisać się do Biblioteki, wykonać zakładkę do książki oraz zawieszkę na drzwi z hasłem promującym czytanie.

Można było również wziąć udział w konkursie „Pierwsze słowa”, polegającym na odgadnięciu tytułu/autora książki po przeczytaniu jej pierwszej frazy. Do wygrania były do wyboru: książeczka dla dzieci lub kubek z logo biblioteki. Konkurs cieszył się ogromną popularnością!

Zapraszamy do fotograficznych wspomnień:

Dziękujemy Wszystkim, którzy odwiedzili nasze „kocykowe” stoisko. Dziękujemy również Ośrodkowi Kultury i Sportu w Zielonce za możliwość włączenia się w obchody Dnia Dziecka!

Honorowy patronat nad konkursem „Pierwsze słowa” objął Burmistrz Miasta Zielonka.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonce jest organizatorem konkursu „Pierwsze słowa” w ramach projektu „Zaczytana Zielonka!”. Projekt sfinansowany jest przez Bank Zachodni WBK Grupa Santander w ramach konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”.