Udana Noc Bibliotek!

W sobotę 30 maja odbyła się I-sza ogólnopolska Noc Bibliotek. My również włączyliśmy się w tę akcję 🙂 Nasza biblioteka otwarta była w sobotę w godz.: 18:00 – 21:00.

W czasie Nocy Bibliotek dzieci obejrzały film, zrobiły piękne zakładki do książek oraz wspólnie z rodzicami wzięły udział w konkursie „Pierwsze słowa”. Konkurs polegał na odgadnięciu tytułu lub autora książki po przeczytaniu jej początkowej frazy. Jako nagrodę można było wybrać książeczkę dla dziecka lub kubek z logo Biblioteki.

Podczas wieczornego spotkania można było również wypożyczyć i zwrócić książki, a jeśli ktoś miał bardzo zaległe książki, nie ponosił w tym dniu opłat za nieterminowy zwrot 🙂

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Honorowy patronat nad konkursem „Pierwsze słowa” objął Burmistrz Miasta Zielonka. Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonce jest organizatorem konkursu „Pierwsze słowa” w ramach projektu „Zaczytana Zielonka!”. Projekt sfinansowany jest przez Bank Zachodni WBK Grupa Santander w ramach konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”.