Noc bibliotek już w sobotę !

Przypominamy że już w najbliższą sobotę 30 maja I-sza Ogólnopolska Noc Bibliotek !

Włączając się w tą akcję zapraszamy do naszej Biblioteki przy ul. Długiej 18/14 w godz.: 18:00 – 21:00.

> Plakat! <

W programie: projekcja filmu dla dzieci, zajęcia plastyczne, czytanie, a także możliwość wzięcia udziału w konkursie pt.: „Pierwsze słowa”. W tym dniu zapraszamy również do wypożyczania i zwrotów książek.

Konkurs Pierwsze słowa” skierowany jest przede wszystkim do dorosłych, polega na odgadnięciu tytułu/autora książki po przeczytaniu początkowej frazy książki. Do wygrania 30 książeczek :)

W czasie Nocy Bibliotek ogłaszamy Nocną Amnestię Majową, co oznacza, że można oddać zaległe książki bez poniesienia opłaty za ich nieterminowy zwrot !

Noc Bibliotek to pierwsza ogólnopolska akcja, która ma na celu promocję czytelnictwa i bibliotek jako miejsc, w których warto bywać.  Organizatorami akcji są: Centrum Edukacji Obywatelskiej, „Gazeta Wyborcza” i Magazyn „Książki”, Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”,  Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytut Książki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonce jest organizatorem konkursu „Pierwsze słowa” w ramach projektu „Zaczytana Zielonka!”.

Projekt sfinansowany jest przez Bank Zachodni WBK Grupa Santander w ramach konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”.