Bajkowo w Bibliotece. Bon ton z Kuba i Bubą, lekcja 1.

W czwartkowe popołudnie 11 września odbyło się pierwsze  w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „Bajkowo                     w bibliotece”. Spotkanie to rozpoczęło cykl zajęć pod hasłem „Bon ton z Kubą i Bubą”, który będzie kontynuowany           w bieżącym roku szkolnym.

Na pierwszym spotkaniu odbyła się lekcja 1, na której poznaliśmy podstawowe zwroty grzecznościowe – słowa oraz gesty. Dowiedzieliśmy się  co to jest savoir – vivre, czemu służy i dlaczego warto postępować zgodnie z jego zasadami. Wysłuchaliśmy dwóch opowiadań z książki Bon czy ton z Kubą i Bubą, która towarzyszyć nam będzie przez cały cykl czwartkowych spotkań. Nie zabrakło też prac plastycznych – wypisaliśmy wspólnie dobre oraz złe zachowania, a także zilustrowaliśmy kilka sytuacji, w których używamy różnych zwrotów grzecznościowych.

Fotorelacja: