Relacja ze spotkania i pokazu filmu „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa.”

W sobotę 25 maja odbyło się spotkanie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce. Był to pokaz filmu pt. „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa”.

Film w ciekawy sposób oddał obraz historii polskiego wzornictwa użytkowego i przywrócił pamięć kultowych przedmiotów i mebli.

Po projekcji filmu odbyła się rozmowa z gośćmi specjalnymi: autorką filmu Małgorzatą Olimpią Świderską, Anną Magą i Anną Demską z Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Anną Wiśnicką – historykiem sztuki i wzornictwa. Rozmowę poprowadził Rafał Tarnarzewski, osoba na co dzień zajmująca się teraźniejszością i historią designu, pomysłodawca i twórca Inicjatywy Inkubator Designu.

Wydarzenie honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Zielonka.

Współorganizatorem wydarzenia był Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce.

Partnerzy wydarzenia: DOMO +, Inkubator designu, Radio FaMa

Dziękujemy za możliwość realizacji tak niezwykłego wydarzenia, wszystkim współorganizatorom i partnerom.

Dziękujemy naszym gościom specjalnym, dzięki którym mieliśmy okazję poznać tajniki funkcjonowania polskiego designu i spojrzeć na otaczające nas przedmioty z innej perspektywy.