Zapraszamy na projekcję filmu „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa”

Zapraszamy wraz z Ośrodkiem Kultury Sportu na pokaz filmu „Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa” o historii polskiego designu.

Po raz pierwszy i mamy nadzieje nie ostatni będziecie mieli Państwo okazje poznać historię polskiego wzornictwa, począwszy od początku XX wieku po czasy obecne. Historię polskiego wzornictwa opowie film „ Poużywajmy sobie. Historia Polskiego wzornictwa”, zrealizowany przez telewizję DOMO +, a projekcji towarzyszyć będzie dyskusja – o filmie, o tych przedmiotach, o tych czasach, o fenomenie polskiego wzornictwa, do której zaprosiliśmy : Małgorzatę Olimpię Świderską autorkę filmu, Annę Magę i Annę Demską z Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Annę Wiśnicką historyka sztuki i wzornictwa.

>>PLAKAT<<

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa archiwalnych fotografii, prezentująca najciekawsze przedmioty polskiego wzornictwa tamtych lat . Spotkanie poprowadzi Rafał Tarnarzewski osoba na co dzień zajmująca się teraźniejszością i historią designu, pomysłodawca i twórca Inicjatywy Inkubator Designu.

Bezpłatne zaproszenia są do odbioru w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonce ul. Długa 18 bl 14 w godzinach otwarcia, lub bezpośrednio przed wydarzeniem.

Rafał Tarnarzewski tymi słowami opisuje film: „Ten dokument daje unikatową możliwość zobaczenia przedmiotów rożnego formatu zaprojektowanych przez polskich artystów, później projektantów od początku XX wieku po czasy obecne. Poznamy nazwiska, które w innych warunkach politycznych stały by się ikonami designu na świecie. Bohaterzy filmu to także meble, porcelana, szkło czy tak charakterystyczna dla tamtych lat tkanina, pralka czy samochód. Film przywraca pamięć o przedmiotach, stawiając je na równi z dziełami sztuki.
Wydarzenie honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta Zielonka Kamil Michał Iwandowski.

Współorganizatorem wydarzenia jest Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce.

Partnerzy wydarzenia: DOMO +, Inkubator designu, Radio FaMa